Sezen Salihoğlu Sağlam

1977 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’ da tamamladıktan sonra, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. Şu an özel bir üniversitede Klinik Psikoloji yüksek lisans programına devam etmektedir.

Çalışma hayatına, 2001 yılında özel bir kolejde psikolojik danışman olarak başladı. 2003 yılından beri resmi liselerde ve özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde, psikolojik danışman olarak ergenler ve aileleri ile bunun yanı sıra da yetişkinlerle bireysel terapi, evlilik terapisi ve cinsel terapi alanında psikoterapist olarak çalıştı.

Terapötik alanda, Psikodinamik Psikoterapi  ve EMDR Terapi yöntemi ile çalışan Sezen Salihoğlu Sağlam, Psikodinamik Psikoterapi Eğitimi, Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi ve özel bir terapi yöntemi olan EMDR 1. Düzey Eğitimlerini aldı.

Sezen Salihoğlu Sağlam,2003 yılından bu yana halen daha ergenlerle ve yetişkinlerle olan çalışmalarını sürdürmektedir. Çalışmayı tercih ettiği alanlar evlilik sorunları (aile içi iletişim, evlilikte çatışma, aldatma, iletişim bozuklukları, boşanma), cinsel sorunlar (vajinismus, erken boşalma), bireysel sorunlar (kişilik bozuklukları, yaygın anksiyete bozuklukları, depresyon, panik atak, sosyal fobi, özgül fobiler, yeme bozukluklar vs.), ergenlik dönemi sorunları (aile içi iletişim sorunları, akademik sorunlar, arkadaşlık ilişkileri, sınav kaygısı, ergenlikte cinsellik) ile ilgili alanlardır. Bunun yanı sıra ailelere de danışmanlık hizmeti vermektedir.

Aldığı Eğitimler ve Katıldığı Çalışmalar

EMDR  1. Düzey Eğitimi (Davranış Bilimleri Enstitüsü, EMDR Derneği)

Psikodinamik Yönelimli Psikoterapi Eğitimi ( Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği)

Evlilik Terapisi Eğitimi (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği)

Cinsel Terapi Eğitimi (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği)

Psikanalize Giriş Seminerleri (İstanbul Psikanaliz Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği)

Adler Psikolojisi Çerçevesinde Çocuk-Ergen Eğitimi (Dr. Wes Wingett)

Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi (MEB)

Yaşam Becerileri Eğitimi (MEB)

Çocuk İhmal ve İstismarı Eğitimi (MEB)

8. Süpervizyon ve Vaka Paylaşım Çalışması (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği)

10. Süpervizyon ve Vaka Paylaşım Çalışması (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği)

11. Süpervizyon ve Vaka Paylaşım Çalışması (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği)